Woolli pesupallid vs. muud pesupallid

Kas pesukuivatuspallid on tõesti nii head, kui tunduvad? On neist villapallidest ka päriselt kasu? Sukeldume kuivatuspallimaailma ning uurime välja.

Kuidas pesupallid töötavad?

Maagia pesupallide toimimise taga on see, et pallid hoiavad kuivatis ära pesu klompimise. Säärane kokkukleepumine tekib staatilise eleketri tõttu. Märg pesu tõmbub kuivatis üksteise vastu ning ei lase soojal õhul riiete vahele minna. Pallide tõttu pääseb soe õhk riiete vahele lihtsamini ning seetõttu kuivavad riided kiiremini. Ka pallid ise koguvad endasse soojust ning jaotavad seda seepärast rohkem laiali. Tulemusena lüheneb kuivatusprotsess isegi kuni 25%, säästes aega, energiat ja pikas perspektiivis ka raha. Lühem kuivatusaeg avaldab riietele vähem survet ning selle tulemusena püsivad need kauem kvaliteetsed.

Ka pesu jääb pehmem. Pesu eraldamine üksteisest ning pidev segunemine pesutsükli ajal, muudab karedad riiete kiud pehmemaks, seetõttu pole peale (lühemat) kuivatamist pesu enam käega katsudes kare.

Villapallid.

Pesukuivatuspalle on võimalik osta erinevatest materjalidest ning erinevates suurustes.
Kõige populaarsem pesupallitüüp on lambavill, just seepärast, et tegu on naturaalse, ökosõbraliku ning biolaguneva materjaliga. Woolli pesupallid on valmistatud 100% Uus-Meremaa villast.

 

Kummipallid.

Kuivatuspalle on lisaks villale valmistatud näiteks ka kummist ning vinüülist. Kumm tagab pallile teatava pehmuse, vinüül aga vastupidavuse. Samas on need aga laetud kemikaalidega, keskkonnale kahjulikud ning raskesti taaskasutatavast materjalist.

 

Alumiimiumfooliumist pallid.

Tegu on kemikaalivaba ning lõhnatu variandiga. Samuti on tegu väga odava lahendusega. Kahjuks aga kipuvad fooliumist pallida kuivatustsükli ajal lagunema ning tükke ajama. Samuti ei aita fooliumpallid libeda pinna tõttu pesu pehmendada nii hästi, kui näiteks villast pallid. Kuivatustsükli valjenemine sõltub fooliumpallide raskusest.

 

Tennisepallid.

Viska paar tükki koos pesuga kuivatisse ning pesu on pehmem, sirgem ja rohkem puhvis. Kahjuks aga teevad tennisepallid kuivatustsükli ajal kõvasti lärmi ning neid on soovitatav kasutada vaid tekkide ning muu keskmisest suurema pindalaga pesu puhul. Samuti on võimalik, et tennisepallid jätavad pesule kummise lõhna või neoonrohelisi värviplekke. Silmas tuleks ka pidada, et tennisepallid ei ole eriti kuumakindlad. Kui kõiki neid aspekte arvesse võtta riske maandada ning meeles pidada, on tennisepallidest õige kuivatustsükli korral kindlasti kasu.

 

Kokkuvõtteks, keskkonnateadliku tarbijana on Woolli pesukuivatuspallid praegusel juhul ainus variant pesu pehmendada looduslikul, mittetoksilisel ning allergeenivabal moel. Mida teie arvate? Mis on teie eelistatud kuivatusmeetod? Mõni nipp? Olete ka pallide poolt?

Kommentaare? Anna meile teada.

Vaata meie e-poodi siit!